Naudojant vandens filtrus namuose, kasdienėje veikloje ir buityje, jų nauda yra akivaizdi. Tačiau labai svarbu vandens filtrus naudoti pagal paskirtį. Vandens filtrų parinkimas priklauso nuo vandens tyrimų rezultatų.

Ką reikia žinoti renkantis vandens filtrus?

Mikrobiologinę, fizikinę ir cheminę vandens sudėtį

  • Reikia atlikti vandens kokybės tyrimus.

Vandens paskirtį

  • Vieni filtrai skirti ruošti geriamajam vandeniui, kiti išvalo vandenį, kad jis būtų tinkamas buičiai (pavyzdžiui, skalbyklėms, indaplovėms, kitiems prietaisams) ir sanitarinėms reikmėms (pavyzdžiui, prausimuisi, unitazo bakeliui užpildyti ir kt.).

Filtrų veikimo principą

  • Filtrai skirstomi į kasetinius ir automatinius.
  • Taip pat renkantis filtrus visuomet būtina įvertinti vandens išgavimo šaltinio (pavyzdžiui, gręžinio) našumą, atsižvelgti į vandens tiekimo sistemos slėgį, jos nuostolius, išvalyto vandens poreikį (t. y. kiekį) ir kitus kriterijus.

Populiariausi – daugiafunkciai filtrai

Vartotojai dažnai nežino daugelio filtrų parinkimo niuansų, todėl norint vartoti aukščiausios kokybės vandenį ir pasirinkti optimalius/racionalius sprendimus patartina kreiptis į specialistus: jie, atsižvelgę į vartotojų poreikius, finansines galimybes ir vandens sudėtį parinks tinkamiausius filtrus. Populiariausi – daugiafunkciai filtrai, valantys vandenį kompleksiškai ir pagerinantys jo sudėtį.

Vandens gerinimo įranga:

1. Nugeležinimo
2. Minkštinimo
3. Atvirkštinės osmozės